Sperziebonen op z’n Surinaams

Dit gerecht kan heel goed met sperziebonen gemaakt worden, maar vervang ze door kousenband en het is dan toch veel meer Surinaams. Met gemarineerde kipstuckjes is dit gerecht helemaal vegetarisch.

Voor 4 personen

600 - 700 gr sperziebonen of kousenband, in kleine stukjes van ongeveer 3 cm gesneden (de puntjes van de sperziebonen verwijderd - 1 cm van de onderkant van de kousenband gesneden); 300 - 350 gr vegetarische kipstuckes, in dunne reepjes gesneden, en ook ongeveer 3 cm lang; marinade van 1 tl paprikapoeder, ½ tl nootmuskaat en 2 el lichte sojasaus en 2 uitgeperste tenen knoflook; olie om in te bakken; 1 ui, klein gesneden.

Maak de marinade van de paprikapoeder, nootmuskaat, knoflook en sojasaus. Doe de kipstuckjes hier in, schep goed om en laat 15 minuten staan.

Kook de sperziebonen of kousenband in ongeveer 10 minuten net niet gaar. Bak als het water van de groente kookt, de ui in een wok op laag vuur ongeveer 5 minuten. Doe de kipstuckjes erbij en laat nog eens 5 minuten op iets hoger vuur bakken. Giet de bonen af - bewaar wat van het kookvocht - en doe de bonen in de wok. roer goed door en voeg er eventueel nog wat kookvocht aan toe. Bak nog ongeveer 3 tot 5 minuten tot de bonen gaar zijn.

Serveer met witte rijst, aardappels in Surinaamse kerriesaus (kijk hier voor het recept) of met baka alesie, gebakken Surinaamse rijst (kijk hier voor het recept).

Sperziebonen op z'n Surinaams 2